Bekvelders praten over de leefbaarheid

BEKVELD - De komende maanden worden er drie avonden georganiseerd om te praten over de leefbaarheid in Bekveld. Per avond, vrijdagavond 3 mei, maandagavond 27 mei en vrijdagavond 21 juni van 20.00 tot 21.30 uur in de school in Bekveld, wordt een thema besproken.

Drie generaties Bekvelders gaan in gesprek om te verkennen hoe de toekomst eruit zal zien en wat kan worden gedaan om daarop voorbereid te zijn. In Bekveld wil men vooruitkijken naar hoe de vergrijzing en tekorten in sectoren zoals de zorg en de kinderopvang, kunnen worden opgevangen. Want Bekveld heeft buurtkracht en kan daardoor heel veel zelf organiseren. Op deze drie avonden wordt gepraat over welke stappen met elkaar kunnen worden gezet om leven in het buurtschap Bekveld toekomstbestendig te maken.

Vrijdagavond 3 mei, thema 1: Wat kunnen we organiseren om veerkrachtig en zelfstandig oud(er) te worden in Bekveld?
In andere dunbevolkte delen van Nederland hebben buurtschappen de handen ineengeslagen en al veel dingen geregeld zodat zelfstandig ouder worden op het platteland zo lang mogelijk comfortabel kan. Op deze avond wordt stilgestaan bij wat in Bekveld kan worden georganiseerd om zo lang mogelijk comfortabel en fit thuis te wonen. Samen met een professional van buurtzorg, wordt gekeken naar wat er zoal ‘boven het hoofd hangt’ en waar over moet worden nagedacht.

Maandagavond 27 mei, thema 2: Wat kunnen we organiseren voor de ontmoeting van jonge ouders en voor de kinderen van Bekveld.
Sinds de school dicht is, is er niet meer de vanzelfsprekende ontmoeting op het schoolplein waar jonge kinderen, ouders en ook grootouders elkaar konden ontmoeten. Jonge ouders houden veel bordjes in de lucht: ze combineren hun werk, de zorg voor kinderen en soms ook nog de zorg voor grootouders. Wat kan in Bekveld worden gedaan om jonge ouders te ondersteunen? En hoe kan worden geregeld dat de kinderen van Bekveld elkaar toch blijven kennen?

Vrijdagavond 21 juni, thema 3: Praat mee over de activiteitenkalender van de Buurtvereniging Bekveld.
De Buurtvereniging Bekveld heeft haar eigen klassiekers: de nieuwjaarsreceptie, het Bekvelds Septemberfeest, het Paasvuur, de fietstocht, Bekvelds Vertier. In 2023 is er een enquête gehouden onder de leden over de bestaande activiteiten en eventuele nieuwe activiteiten die kunnenn worden georganiseerd door het jaar heen. Op deze avond wil het (nieuwe) bestuur van de Buurtvereniging informatie ophalen en een paar ideeën voorleggen.