
Podium plaatsen voor Hamove-leden
Gierkink en Lubbers in Assen
HENGELO/ASSEN - Wayne Tessels heeft in stijl de Dutch Superbike titel 2022 veroverd. Tijdens de IDC seizoen finale op het TT Circuit Assen wist Tessels beide races te winnen voor zijn concurrent Toine Gierkink.
Zaterdag 8 oktober werd de seizoenfinale van het International Dutch Championship (IDC) voor motoren verreden op het TT Circuit Assen. Voor alle raceklassen stonden er dubbel wedstrijden op het programma, zo ook in de Dutch Superbike categorie. Wayne Tessels en Toine Gierkink domineerden dit jaar in de Dutch Superbike. In alle races van 2022 eindigden beide rijders op het podium. Tessels scoorde met zeven overwinningen de meeste punten en stond voorafgaand aan de race dag zestien punten voor op Gierkink.
De Dutch Superbike-klasse reed samen met de Dutch ProClass 1000, waardoor er een deelnemersveld van 43 rijders ontstond. De kwalificatie was mede door een aantal Code 60-situaties wat rommelig. Tessels wist de pole te pakken door 0.007 seconde sneller te rijden dan Gierkink.
Tessels pakte de kopstart in de eerste race voor Gierkink. Het werd al snel duidelijk dat dit duo veel rapper was dan de rest van het veld. Tessels reed constant aan de leiding, maar Gierkink bleef in het achterwiel van zijn concurrent hangen. In de slotfase – toen er veel achterblijvers gepasseerd moesten worden – wist Tessels zich iets los te rijden en een belangrijke overwinning te pakken. Joris Lentfert wist de strijd om de laatste podiumplaats van Klaassen te winnen. Tessels begon de tweede race met een comfortabele voorsprong van 21 punten op Gierkink. Ook in deze race pakte Tessels kopstart, maar wist Gierkink hem in de eerste ronde te passeren. Niks aan de hand voor Tessels, want met een tweede plaats was de titel ook binnen. Het duo reed net als in de eerste race ver weg van de concurrentie. Gierkink ging ook als leider de laatste ronde in. Tessels zette aan en deed een geslaagde inhaalactie, waardoor de Druijff Racing Kawasaki coureur met een overwinning de Dutch Superbike titel pakte. Tessels pakte Dutch Superbike titel 2022 met een voorsprong van 26 punten op Gierkink. Lentfert is als derde geëindigd in het klassement. Niels Bikkel van Bikkel motorsport eindigde tweemaal achter in het veld meetellend in de gecombineerde Dutch Superbike en Dutch ProClass 1000.
Hessel Lubbers uit Hengelo Gld. pakte de pole position in de Dutch ProClass 600. In de vroege ochtend had het geregend en de baan was half nat. Lubbers voelde zich als een vis in het water en was de snelste coureur op de baan tijdens de kwalificatie.
Lubbers had een goede start in de eerste race maar werd in de eerste ronde voorbij gereden door een aantal rijders. Nadat hij het ritme goed te pakken had streed hij om de tweede plaats met Bas Janssen. Naarmate de race vorderde moest hij iets toegeven en eindigde Lubbers met minder dan een seconde achterstand als derde. De winst ging naar Rene Koppenaal die ook de tweede race op zijn naam wist te zetten. Lubbers werd in de laatste race van het seizoen achtste en gaf na afloop toe dat de eerste race hem veel kracht had gekost. Daardoor kon hij in race twee niet het seizoen afsluiten zoals hij het zich had voorgenomen. Lubbers liet weten een mooi seizoen te hebben gehad, ondanks dat hij enkele wedstrijden heeft gemist. Met een overwinning en een aantal podium plaatsen was het een geslaagd seizoen, aldus de Hengeloër.