
Kerk Vierakker. Foto: Josine Breukink
Geldschieters nodig om kerk Vierakker te redden
ReligieVIERAKKER - Dat de rooms-katholieke Sint Willibrorduskerk in Vierakker behouden moet blijven voor de eigen gemeenschap is een grote wens van veel inwoners van Vierakker en Wichmond. Maar hoe? En wie gaat dat betalen?
De gesprekken over een mogelijke overdracht van de kerk aan de Gelderse Kerken zijn inmiddels gestart. Een plaatselijke werkgroep in Vierakker heeft samen met directeur Arjen Woudenberg van Gelderse Kerken een plan geschreven over hoe de toekomst van de kerk eruit zou moeten zien. Een toekomst waarin ruimte is voor diensten, concerten, bijeenkomsten en mogelijk zelfs een museale functie. Maar vooral een toekomst waarbij de kerk open blijft voor de lokale gemeenschap en waar nog gebedsdiensten gehouden kunnen worden.
Het plan is voorgelegd aan het parochiebestuur van de HH Twaalf Apostelen in Zutphen. De eerste reacties zijn positief, zegt Arjen Woudenberg. “Dus nu gaan we verder met de uitwerking van het plan. We zijn in het stadium beland dat het belangrijk is om fondsen te werven om de kerk aan te kunnen schaffen.”
Er is nog geen exact bedrag bekend, maar het is wel duidelijk dat de kerk in Vierakker en de bijbehorende gebouwen niet voor niets wordt weggegeven. Wat in het verleden wel met veel protestantse kerken is gebeurd. Woudenberg daarover: “Die kregen we in eigendom tegen een symbolisch bedrag en soms nog met een bruidsschat erbij.” Hij noemt de Remigiuskerk in Steenderen en de Walburgiskerk in Zutphen als voorbeelden.
Naast bestaande fondsen die geld aan maatschappelijke doelen schenken, is Gelderse Kerken op zoek naar gefortuneerde particulieren. Mensen die het behoud van de kerk in Vierakker belangrijk vinden en daar geld voor over hebben. “Er zijn hopelijk mensen in de eigen gemeenschap of in een grotere kring rond Vierakker en Wichmond die hier geld in willen steken. We zijn op zoek naar partijen die grote bedragen te besteden hebben. Ze kunnen zich bij mij melden, of bij de leden van de werkgroep.”
De werkgroep bestaat naast Arjen Woudenberg uit Hans Rouwen, Willy Hermsen en Tanja Kits. “De kerk Vierakker is van ons en moet van ons blijven”, aldus Willy Hermsen.
Belangstellenden kunnen contact opnemen via info@geldersekerken.nl.








