Op de zondag zullen tal van dorpelingen zich weer uitdossen voor de optocht. Foto's: Luuk Stam

Op de zondag zullen tal van dorpelingen zich weer uitdossen voor de optocht. Foto's: Luuk Stam

2026-editie Hengelose kermis belooft één groot feest te worden

Algemeen

HENGELO - ‘Ik wil de zon zien zakken in de zee!’ Het zal op de afsluitende kermiszondagavond (12 juli) in Hengelo luidkeels klinken het dorpscentrum. Die avond betreedt zanger Rutger van Barneveld het podium van eetcafé Jansen & Jansen en café De Jongens, hij is bekend van zijn zomerknaller ‘Zwoele Zomernachten’. En in de categorie wegens succes herhaald: Jannes maakt op de vrijdagavond (10 juli) opnieuw zijn opwachting in de tuin bij café De Zwaan, waar hij er vorig jaar een fantastisch sfeervol feest van maakte.

Door Luuk Stam

Het zijn maar twee van de hoogtepunten uit het flink uit de kluiten gewassen programma voor vier dagen Hengelose kermis, die al aftrapt de woensdag (8 juli). Dan opent ook het lunapark, met volop vermaak voor de jeugdige bezoekers. De kinderspelen rondom de Remigiuskerk zijn er op de vrijdagmiddag (aanvang 14.30 uur), later op de middag is er het ringsteken voor café De Zwaan. Op de zondagmiddag zullen tal van dorpelingen zich weer uitdossen voor de optocht, de stoet met wagens vertrekt om 14.00 uur vanaf het Welkoop-terrein. 

Keizerschieten
Dit terrein tegenover grandcafé De Egelantier en hotel-café Leemreis – de thuisbasis van schutterij EMM – is op de zaterdag (11 juli) ook het toneel van het traditionele vogelschieten. Wie wordt de opvolger van de Hengelose koning Richard Arendsen? Dat is dit keer niet de enige vraag, want het wordt een bijzondere editie. De organiserende schutterij heeft dit jaar namelijk het 75-jarig jubileum te vieren, daarom keert ook het vijfjaarlijkse keizersschieten terug op de kermiszaterdag. De voorbije twee edities was dit op Koningsdag. 

De vorige editie van het Keizerschieten – met deelname van voormalig schutterskoningen – vond vanwege corona niet in 2021, maar pas in 2022 plaats. Toen dus op Koningsdag schoot Gerrit van de Lende zich tot keizer, voor de tweede keer. Hij was ook al keizer in 2006. Van de Lende is er deze kermis niet meer bij, hij overleed vorig jaar op 73-jarige leeftijd. Het keizerschieten begint op de kermiszaterdag om 10.00 uur, daarna start het vogelschieten. Het lootjestrekken voor het schieten is op dinsdagavond bij De Egelantier.

De donderdag is traditioneel ‘de rustdag’, het lunapark is die dag gesloten. Al is de tuin van De Zwaan in de avond wel geopend, en hoe. Ze pakken hier die dag uit met het Golden Earring-tribute Coming on Strong en Tim Akkerman (sings the boss). Deze avond zou ook een oranjefeest kunnen worden. Bij het afsluiten van deze krant moet de zestiende finale op het WK voetbal tegen Marokko nog gespeeld worden, maar mocht Nederland de kwartfinale halen, dan speelt oranje op donderdag 9 juli om 22.00 uur. Oranjefeest of niet: dat deze Hengelose kermis er eentje voor in de boeken wordt, lijkt welhaast een zekerheid.


Meer foto’s, zie contactmidden.nl

Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Afbeelding
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam
Foto's: Luuk Stam

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant